Na tej stronie prezentuję niektóre swoje osiągnięcia, dyplomy i certyfikaty:

 

Jestem bardzo ambitny, zawsze dążę do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu. W 5 klasie szkoły podstawowej na jednej z lekcji wychowania fizycznego, podczas biegu na czas na dystansie 60 m… zgubiłem buta – ale nie przeszkodziło mi to osiągnąć najlepszy czas ze wszystkich uczniów – 10,02 sek.

Trenowałem w sekcji lekkoatletycznej w GKS „Piast” Gliwice a później  w TS AKS Chorzów. W marcu 2011 zdobyłem III miejsce w biegach przełajowych w Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego. 11 czerwca 2011 wywalczyłem tytuł mistrza województwa śląskiego w biegu na dystansie 600 m, zajmując III miejsce w Polsce na tym dystansie. Zdobyłem także III miejsce w zawodach powiatowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w czwórboju lekkoatletycznym chłopców.

Podczas nauki w Gimnazjum nr 17 im. Walerego Wróblewskiego w Gliwicach zdobyłem I miejsce w biegu na 300 m w Mistrzostwach Gliwic Lekkoatletyki, II miejsce w biegach przełajowych w Mistrzostwach Gliwic Lekkoatletyki. Wywalczyłem także II miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Quo vadis Europo?”

W 2014 wstąpiłem do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”, zostałem wybrany sekretarzem koła SMD w Gliwicach.

W 2015 zostałem wybrany radnym Młodzieżowej Rady Miasta Gliwice (XIV kadencji) oraz I Zastępcą Przewodniczącego MRMG.

W 2016 roku zostałem wybrany Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Gliwice XV kadencji.

Za swój sukces uznaję także nawiązanie dosyć bliskiej znajomości z kpt. Aleksandrem Tarnawskim, ostatnim żyjącym Cichociemnym (ma 97 lat!), mieszkańcem Gliwic. Oto dedykacja dla mnie od Pana Aleksandra:

dedykacja-A-Tarnawski-B-Maksymowicz-m

 

Obecny rok, jest rokiem bardzo dużego skoku w moim życiu. Zdobywam kolejne osiągnięcia, doświadczenia. Za mną matura, przede mną studia! W Gliwicach rozpoczynam realizację unikalnego projektu MŁODZIEŻ PLUS, w ramach którego gliwicka mlodzież będzie miała do dyspozycji ponad 100 tys. złotych na realizację swoich inicjatyw. Wkrótce mój projekt będzie realizowany w wielu innych miastach Polski. Zawsze będę aktywnie działał na rzecz młodych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej!